Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

O mnie. O Tobie. O nas – wernisaż wystawy

4 marca, 2023 | 17:00 - 19:00 CET

“O mnie. O Tobie. O nas – pozornie jest wystawą fotografii tańca, bodyart i portretu, która zaprasza by zatrzymać się na moment, wziąć oddech i spojrzeć głębiej w oczy drugiego człowieka.
Dla autorki jest opowieścią o tym, jak wiele się zmienia, gdy zamiast patrzeć na drugą osobę odważymy się ją naprawdę widzieć.
Jest doświadczeniem ciała, będącego pomostem między światem zewnętrznym, a tym, który przeżywamy wewnątrz nas samych. W końcu staje się podróżą w głąb siebie, by z czułością poznać i oswoić prawdę o samej sobie.”
Wystawa jest podsumowaniem 10 letniej pracy autorki,  którą fotografia zafascynowała, bo pozwalała zatrzymać i pokazać coś na co dzień nieuchwytnego, gdy miała zaledwie 14 lat.
Jej największą inspiracją stał się człowiek, a właściwie to, co kryje się w człowieku. W wieku 17 lat przygotowała swoją pierwszą autorską wystawę fotografii zatytułowaną „Niemy Krzyk”.
W 2015 roku obroniła dyplom z fotografii klasycznej rozpoczynając jednocześnie autorski cykl „The Dancer Project”. Półroczna praca z blisko dwudziestoma tancerzami doprowadziła ją do jeszcze głębszych poszukiwań fotograficznych, których tematem stawał się już nie tylko taniec, ale również cielesność, emocjonalność i widzenie drugiego człowieka w jego własnej intymności, prawdzie i historii. Te poszukiwania otworzyły kolejny, trwający 6 lat projekt „Shapes of the breath”, w którym współpracowała z artystami z m.in. Polski, Włoch, Hiszpanii, Wenezueli, Arabii Saudyjskiej, Izraela. Efekty tej pracy były kilkukrotnie publikowane w magazynach VOGUE Italia oraz The Immaginarium.
To właśnie uważna, intymna praca z drugim człowiekiem, ruchem i ciałem stała się drogą, którą z oddaniem artystka zaczęła podążać, stając się również nauczycielką jogi, tańca, a także prowadząc innych w terapii poprzez ruch i ciało. Obecnie jest założycielką marki Holistyczna Ciałoterapia oraz właścicielką CIAO – terapeutycznej przestrzeni ciała.
„O mnie. O Tobie. O nas” to kolejny projekt, w którym autorka zatrzymuje się i pragnie pokłonić się dotychczasowej drodze i wszystkim, którzy ją współtworzyli. To wystawa zawierająca również nie publikowane nigdy wcześniej fotografie, które są intymnym dialogiem między dwojgiem ludzi.
Projekt ten doprowadził również do nagrania filmu dokumentalnego „O mnie. O Tobie. O nas”, będącego zaproszeniem wybranych artystów do ponownego spotkania i zatrzymania się w głębokiej rozmowie. Pokazuje to, czego fotografie same w sobie nie były w stanie opowiedzieć.
To również napisana przez Agnieszkę książka o tym samym tytule, będąca bardzo szczerą, wzruszającą podróżą w głąb siebie, poprzez ważne, choć często niełatwe lekcje, w których (jak w lustrze) możemy ujrzeć również nas samych.
Wernisaż wystawy, która będzie gościła w Pałacu do końca marca, odbędzie się 4 marca o godzinie 17:00.

Szczegóły

Data:
4 marca, 2023
Godzina:
17:00 - 19:00 CET

Miejsce wydarzenia

Pałac w Miechowicach Bytom
ul. Dzierżonia 30
Bytom, 41-902
+ Google Map
Shopping Cart
Scroll to Top