Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zdrowie jelit – czy sama dieta wystarczy?

30 września, 2023 | 10:00 - 12:00 CEST

Z przyjemnością zapraszamy Cię na wyjątkowe spotkanie, podczas którego dowiesz się jak wpłynąć na poprawę stanu zdrowia swoich jelit oraz zapobiegać powstaniu różnych dolegliwości. Jesteśmy praktykami, a nasza codzienna praca w gabinecie doskonale pokazuje, że do zdrowia naszych jelit potrzeba znacznie więcej niż perfekcyjnie rozpisanego jadłospisu.
Nasze ciała mają różne potrzeby, niosą indywidualne historie, kumulują liczne emocje, a czasem w nieprzyjemny sposób dają o sobie znać poprzez różne dysfunkcje np. układu pokarmowego. Dlatego też doskonale wiemy, że sama dieta to często za mało, by poprawić nasze samopoczucie i utrzymać na dłużej korzystny efekt.
Podczas najbliższego spotkania chcemy pokazać Ci, jak w prosty sposób wspomóc zdrowie swoich jelit oraz jaki potencjał ma Twoje własne ciało. Czasem wystarczy drobna zmiana, która będzie niosła za sobą szereg długotrwałych korzyści – dla Ciebie i dla Twoich bliskich.
Jaką wiedzę zdobędziesz na warsztacie?
🍃Czym są meridiany i w jaki sposób mogą wpływać na zaburzenia pracy jelit (omówienie charakterystyki i przedstawienie sposobów wyrównania energii w obrębie meridianu centralnego, wątroby, jelita grubego oraz jelita cienkiego)
🍃Wpływ emocji na prawidłowe funkcjonowanie danych meridianów
🍃Możliwości automasażu wisceralnego w celu złagodzenia objawów dysfunkcji jelit
🍃Sposoby afirmowania zdrowych jelit (powiązanie czakr z jelitami i sposoby harmonizacji energii za pomocą odpowiednich afirmacji)
🍃Rola wody w zdrowiu jelit oraz wspieranie ich pracy wg zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
🍃Regulacja rytmu okołodobowego
🍃Rola ruchu wspomagającego pracę jelit (w tym praca nad mięśniem biodrowo-lędźwiowym oraz mięśniem czworogłowym uda, regulacja nerwu błędnego, wpływ świadomego oddechu na pracę jelit)
🍃Jelita jako drugi mózg i Twoja intuicja, czyli dlaczego warto słuchać przede wszystkim siebie i swoich uczuć
🕙Czas i miejsce spotkania:
30.09.2023 g. 10:00-12:00, Pałac w Miechowicach (Bytom)
💰Inwestycja w siebie:
150 zł
Zapisy:
Chcąc zarezerwować miejsce na warsztacie prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres mailowy:
📩physio.kuba@gmail.com
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku 50 zł (nr rachunku dostaniesz w mailu zwrotnym)
O prowadzących:
🙋🏼‍♂️Kuba Szmidt
Jestem absolwentem kierunku fizjoterapia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Od najmłodszych lat nurtuje mnie pasja do różnorodnych aktywności fizycznych oraz ogólnego zdrowego trybu życia. W mojej praktyce zawodowej skupiam się na holistycznym podejściu do zdrowia moich pacjentów. W trakcie wizyty fizjoterapeutycznej nie ograniczam się jedynie do łagodzenia objawów, lecz także poprzez testy nerwowo-mięśniowe poszukuję źródła zaburzeń i dolegliwości bólowych, które sprowadzają pacjentów do mnie.
W identyfikowaniu źródeł problemów wykorzystuję koncepcję trójkąta zdrowia, gdzie każdy z jego boków może wpływać na napięcie mięśniowe i funkcje ciała. Pierwszy bok to aspekty strukturalne, takie jak wcześniejsze kontuzje, nadmierne obciążenia czy blizny. Drugi bok to kwestie biochemiczne, obejmujące dysfunkcje układu pokarmowego czy nieprawidłową dietę. Natomiast trzeci bok to sfera emocjonalna, obejmująca długotrwały stres oraz przebyte traumy.
W mojej pracy gabinetowej wykorzystuję różnorodne techniki, takie jak neuroterapia, kinezjologia, masaż tkanek głębokich, masaż powięziowy, masaż wisceralny oraz terapia blizny i punktów spustowych. Podczas terapii staram się dobrać najefektywniejszą z wymienionych metod, która najlepiej odpowiada problemowi zgłaszanemu przez pacjenta. Ponadto, wzbogacam swoje podejście elementami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, aby zapewnić kompleksową opiekę.
🙋🏼‍♀️Agnieszka Bieda
Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego o specjalności dietetyka kliniczna, dietoterapeutką medycyny chińskiej, certyfikowaną nauczycielką jogi, tancerką, dyplomowaną masażystką i refleksologiem. Od lat tworzę wykłady i warsztaty poświęcone tematyce pracy z emocjami, psychosomatyce, odnajdywaniu swojego wewnętrznego głosu i uwalniania zgromadzonych przez lata blokad.
W pracy z klientami holistycznie łączę aspekty (takie jak np. świadomy ruch, wspomaganie pracy przewodu pokarmowego i regulacja ognia trawiennego, praca na meridianach, balansowanie pracy układu nerwowego), które pomagają przywrócić zdrowie i zrzucić napięcie z ciała.
Od lat doświadczam, że emocje, które ucieleśniamy są fundamentem naszej drogi do dobrego samopoczucia, a budowanie świadomego kontaktu ze sobą i własnym ciałem to zadanie, które może zmienić naprawdę wiele. Każdy człowiek, z którym współpracuję jest dla mnie indywidualną historią, którą opisują nie tylko jego słowa, ale również ciało, z którym podejmuję uważny, czuły dialog. Nie uznaję jednego złotego środka skutecznego dla wszystkich, każdy z nas potrzebuje czegoś innego, a moim zadaniem jest łączenie kropek i znajdywanie rozwiązań terapeutycznych, które koją i przynoszą długotrwałą zmianę.

Szczegóły

Data:
30 września, 2023
Godzina:
10:00 - 12:00 CEST

Miejsce wydarzenia

Pałac w Miechowicach Bytom
ul. Dzierżonia 30
Bytom, 41-902
+ Google Map
Shopping Cart
Scroll to Top